Tydzień Dla Domu – pierwsza edycja!
Już za chwilkę, już za momencik – w sobotę 22 maja rozpocznie się nowe wydarzenie skierowane do wszystkich tych, którzy marzą o przytulnym, funkcjonalnym i pięknym otoczeniu do życia, pracy i odpoczynku. – czyli DOMU. Wraz z nadejściem wyczekiwanej wiosny architekci, projektanci wnętrz, dekoratorzy, homestagerzy, dziennikarze i eksperci branży wyposażenia wnętrz będą wspierać uczestników w procesach budowania, wykańczania, remontowania i dekorowania, dostarczając zarówno wiedzy, jak i narzędzi, które te procesy wspomagają.

Z uwagi na niepewną sytuację związaną z epidemią wszystkie punkty programu zaplanowane zostały w formie online. Zarówno prelekcje, jak i wydarzenia towarzyszące dostępne będą na stronie www.tydziendladomu.pl, platformie YouTube, a wybrane prelekcje transmitowane będą na Facebook-u.

Edukacja i inspiracja – TDD LIVE Studio

Głównym punktem programu Tygodnia dla Domu jest TDD Live Studio. W ciągu ośmiu dni między 22 a 29 maja, codziennie i przez cały dzień odbywać się będą prelekcje, panele, wywiady, pokazy, debaty oraz prezentacje. Pełen inspiracji program został przygotowany we współpracy z zaproszonymi przez organizatorów ekspertami, firmami, projektantami i architektami.

Jednym z Partnerów, który wspiera organizacyjnie Tydzień Dla Domu jest platforma Homebook.pl – na co dzień podpowiadająca jak krok po kroku stworzyć wymarzony dom, skupiająca pod jednym adresem ofertę większości sklepów i marek wnętrzarskich. Zaproszeni przez Homebook.pl i Extradom specjaliści opowiedzą, jak znaleźć idealną działkę pod budowę domu i gdzie jej szukać, a także czy warto wybrać projekt gotowy czy indywidualny. Dla tych, którzy planują urządzić czy odświeżyć wybrane domowe pomieszczenia (np. kuchnię, łazienkę lub salon) Homebook.pl przygotował przegląd najciekawszych rozwiązań, inspiracji i trendów. O pomysłach na aranżację wnętrz opowiedzą między innymi uznani architekci Kasia Orwat i Jan Sikora.

O nowościach, premierach, zmieniających się gustach i tym, co aktualne we wnętrzach opowiedzą projektanci i architekci zaproszeni do debaty przez Annę Grużewską – redaktor naczelną magazynu „Czas na Wnętrze” w dniu inauguracji wydarzenia, w sobotę 22 maja. Wśród gości panelu będą Malwina Morelewska z pracowni morelewska.com, Aneta Dudek z Naboo Studio, Maria Gospodarska-Turkowska z biura Metamorfozy do kwadratu oraz Maciej Leszczyński – brand manager marki VZÓR i SPLOT.

Tego samego dnia o dobrej energii we wnętrzu w panelu „Dom, miejsce do życia – co sprawia, że czujemy się w nim dobrze”  prowadzonym przez Emilię Kołowacik – Sunday is Monday Home, porozmawiają Agnieszka Gruszczyńska – Hyc redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”, „M jak Mieszkanie” i serwisu „urządzamy.pl”, Gabriela Wagner – specjalistka feng shui oraz designer Zofia Strumiłło – Sukiennik.  Ekspertki zastanowią się czy strony świata, styl wnętrza, świeże kwiaty w wazonie, porządek, a może dodatki sprawiają, że nasz dom jest dla nas źródłem dobrego samopoczucia i kreatywności.

W ramach TDD Live Studio nie zabraknie również prelekcji związanych z przygotowaniem mieszkania do sprzedaży lub wynajmu. Za opracowanie tematów związanych z inwestowaniem w nieruchomości odpowiada współpracująca z Tygodniem Dla Domu Akademia Stagingu. Zainteresowani dowiedzą się, jak przygotować dobre ogłoszenie, jak zaakcentować atuty nieruchomości, a ukryć niedoskonałości oraz jak poradzić sobie z uporządkowaniem mieszkania pospadkowego. W trakcie debat eksperci dyskutować będą o różnych możliwościach zarabiania na nieruchomościach i o aktualnej, nietypowej sytuacji na rynku. Uczestnicy przekonają się także, czym różni się praca architekta, projektanta i dekoratora, jak również o płynnych granicach kompetencji między nimi. Specjaliści porozmawiają o modnym dziś decluteringu – usłudze, która przywraca porządek i funkcjonalność pomieszczeń.

Dzięki zaangażowaniu firmy Miejskie Ziele w organizację przedsięwzięcia, w cyklu związanym z przestrzenią okołodomową pojawią się zarówno tematy ogrodowe jak i te, dotyczące aranżacji balkonów i tarasów. Wśród prelekcji, debat i wywiadów znajdą się między innymi porady jak urządzić przytulne, zielone miejsce do relaksu na balkonie, czy stworzyć ogród samoobsługowy, jak zaplanować przestrzeń wokół domu, gdy brakuje czasu na pielęgnację zieleni, a także obejmujące tematykę urządzania tak potrzebnego dziś home – office. Może warto zorganizować go wiosną właśnie w ogrodzie? Planującym budowę domu eksperci podpowiedzą, czy warto zamówić projekt ogrodu, czy da się zrealizować go on-line i jak zaplanować ogród z dziećmi. Ci, którym brakuje przestrzeni we własnym domu, dowiedzą się, czy mogą powiększyć mieszkanie o ogród zimowy.

Inspiracji do stworzenia własnego idealnego M zapewnią prezentacje z cyklu „Tak Mieszkam”, do których organizatorzy, dzięki wsparciu Uli Michalak – prowadzącej bloga i kanał na YouTube interiorsdesignblog, zaprosili blogerki wnętrzarskie. One z kolei zaproszą uczestników Tygodnia dla Domu do swoich domowych wnętrz, opowiedzą z jakimi wyzwaniami mierzyły się przy projektowaniu własnych domów i które ze sprawdzonych rozwiązań stosowanych w realizacjach dla klientów przeniosły na swój grunt. Podpowiedzą też jakich błędów unikać w procesie urządzania oraz jak planować harmonogram działań, aby realizacja projektu przebiegała bez niespodzianek. Co ciekawe, do udziału zaproszenie przyjęły blogerki na różnym etapie urządzania wnętrz – uczestnicy zajrzą na plac budowy, a także do domu, który przeszedł już kilka metamorfoz.

W TDD Live Studio zaplanowanych zostało znacznie więcej inspirujących prelekcji. Choćby takich, które pomogą w organizacji tak potrzebnego dziś miejsca do pracy w domu.  Program wszystkich wykładów dostępny jest na stronie www.tydziendladomu.pl

Wydarzenia towarzyszące

Tydzień Dla Domu to nie tylko teoretyczna wiedza przekazywana w formie transmisji wykładów online, ale i możliwość konfrontacji oczekiwań ze specjalistami. Pomoc w aranżacji nowego domu i mieszkania zapewni współpracujący z Tygodniem Dla Domu program Pomagamy Urządzać, który oferując konsultacje na platformie www.pomagamyurzadzac.pl wsparł już setki osób urządzających domy i mieszkania. W procesie urządzania łazienki uczestników w strefie „Pomagamy urządzać łazienkę” wspierać będzie portal Domni – sklep internetowy oferujący płytki ceramiczne i wyposażenie łazienek.

Organizatorzy przygotowali też strefę konsultacji dla wszystkich tych, którzy stoją przed podjęciem decyzji o współpracy z architektem lub projektantem i są zainteresowani znalezieniem odpowiedniego biura. W strefie „Poznajmy się” poszukujący specjalisty będą mieli okazję do zapoznania się z przedstawicielem wybranej pracowni. Spotkanie w wirtualnym pokoju to szansa na wzajemne poznanie, otrzymanie oferty czy przyjrzenie się portfolio architekta lub projektanta oraz skonfrontowanie oczekiwań wobec współpracy. Akcji Tydzień Dla Domu towarzyszyć będzie seria warsztatów i szkoleń realizowanych online. Organizatorzy zapewniają dużą różnorodność angażujących zajęć: od pracy w parach po aranżację czterech kątów z wykorzystaniem własnego wyposażenia. Uczestnicy otrzymają wiele wskazówek i indywidualnych porad od najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Ci, którzy zaangażowani są w proces urządzania lub remontu i dzięki sporej dawce inspiracji podjęli decyzje o zmianach w swoim najbliższym otoczeniu będą mieli okazję do skorzystania z rabatów na wybrane produkty. Na czas Tygodnia Dla Domu organizatorzy przygotowali interaktywną gazetkę rabatową z korzyściami zakupowymi. Gazetka w formacie PDF będzie dostępna na stronie www.tydziendladomu.pl

Zatrzymaj się więc i zrób coś dla domu!

Tydzień dla Domu: 22-29 maja 2021 r.